یکی از بزرگترین دغدغه های یک مهندس معماری، سازنده یک ساختمان و حتی خریداران پروژه های ساختمانی این است که از جدیدترین متریال ساختمانی و به روزترین آنها اطلاعات کافی داشته باشند و بتوانند از آن در طراحی ساختمان های خود استفاد کنند، اما این مسئله در ایران به کندی پیش می رود و ابتدا این متریال در کشورهای اروپایی و آمریکا مورد استفاده و استقبال قرار می گیرند و بعد از آن کشورهای آسیایی مثل ایران آن را وارد بازار خرید و فروش و ساخت و ساز خود می کنند. همانطور که در سال های گذشته این اتفاق برای نماهای مدرنی مثل نمای کامپوزیت، نمای شیشه ای کرتین وال، نمای شیشه ای فریم لس، نمای شیشه ای اسپایدر، نمای سرامیک خشک، نمای ترموود، نمای اچ پی ال، نمای لوور، نمای دکوراتیو فلزی و… افتاد. در ابتدا سازندگان در استفاده از این متریال مدرن محتاط بودند و بیشتر از نماهایی که مورد استقبال مردم و طبق فرهنگ و قانون معماری کشور بود مثل نمای سنگی، سیمانی، آجری و… استفاده می کردند. اما با گذشت سال ها و احساس نیاز مردم به مدرنیته، فعالیت در راستای کاهش هزینه ها، زمان، انرژی و… استفاده از متریال مدرن مورد توجه قرار گرفت.

Formawall Graphix Series:

این متریال جدیدترین محصول شرکت تولید مصالح ساختمانی سنتریا است، در این محصول پانل ها به صورت افقی و عمودی به شکل های مختلفی کنار هم قرار میگیرند و در نهایت به شکل یک قالب واحد در می آید. روی این پانل ها از فولاد پوشیده شده است و لایه های زیرین آن با فوم های مخصوصی پوشیده شده است تا بتواند به عنوان عایق حرارتی به خوبی عمل کند.

Formawall Graphix Series

Linearis:

شرکت سوئیس ‌پیِرل محصول جدیدی را برای اتصال نماهای باز تولید کرده که است که در برابر پوسیدگی و حریق از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین تنوع رنگی در این محصول بسیار زیاد می باشد.

Linearis

Meteon:

شرکت ترسپا محصول جدیدی را ببا نام Meteon طراحی کرده است با عناصر دیگری در ساختمان مثل در و پنجره همخوانی داشته باشد. جنس این محصول از فلز است و به صورتی پرداخت شده است که به شکل چوب می باشند. این متریال در برابر تأثیرات جوی و اشعه UV مقاوم بوده و این محصول جز متریالی محسوب می شود که شست‌ و‌ شوی آن نسبت به سایر متریال آسانتر است.

Meteon

Column Covers:

گروه طراحی موز محصول جدیدی را برای پوشش روی ستون ها، فضای سرپوشیده و فضای باز طراحی کرده است که در طرح ها و رنگ های مختلف، طرح‌های مربع، بیضی و خطوط متقاطع موجود می باشد. این محصول در ۵۰۰ ترکیب رنگ و انواع طیف سایه‌ها و طراحی خطوط طراحی شده است.

Column Covers